fbpx

Yhteystiedot

Ammattilaiset palveluksessasi

Hallinto ja infrarakentaminen

Harkkokatu 3
05800 Hyvinkää
puh: 020 759 0400
fax: 019 485 278

Avoinna: ma-pe 8-16
info@tieluiska.fi

Sähköiset tarjouspyynnöt maanrakennus@tieluiska.fi

Korjaamo ja huoltopalvelut

Harkkokatu 6
05800 Hyvinkää

puh: 020 759 0400
info@tieluiska.fi

Henkilökohtaiset sähköpostit ovat muodossa: 
etunimi.sukunimi@tieluiska.fi

Multa-asemat

Vantaa, Länsisalmi
Espoo, Ämmässuo

Katso ajo-ohjeet Kasvualustat sivulta.

Sähköiset tarjouspyynnöt kasvualustat@tieluiska.fi

Laskutusosoite

Verkkolaskuosoitteemme: 003705973039
Verkkolaskuoperaattori:  Maventa
Välittäjätunnus: 003721291126
Välittäjätunnus pankkiverkosta lähetettäessä: DABAFIHH

page1image4030978096

Paperilaskut:
Tieluiska Oy 05973039
PL 100
80020 Kollektor Scan

Sähköpostilla PDF-laskut:
invoice-05973039@kollektor.fi

Tilatessamme ilmoitamme teille työmaanumeron, joka tulisi olla laskussa ostajan viitteenä, Finvoice-standardin mukaisessa kentässä OrderIdentifier. Laskutusohjelmassanne kentän nimi voi olla esim. Tilausnumero, Viitteenne tai Merkki. Kyseisessä kentässä ei saa olla työmaanumeron lisäksi muuta tietoa. Huomioittehan, että jokaisen työmaan lasku tulee lähettää omana laskunaan.
Tämä toimintamalli helpottaa laskujen automaattista käsittelyä merkittävästi.

Ladattava laskutusohjeemme (PDF), löytyy sivun alalaidasta.

 

Hallinto

Hallinnon yleinen sähköposti: info@tieluiska.fi

Markku Hurskainen

Toimitusjohtaja

Puh. 040 716 9717
markku.hurskainen@tieluiska.fi

Päivi Sorjonen

Talouspäällikkö

Puh. 044 906 0803
paivi.sorjonen@tieluiska.fi

Johanna Ilo

Kirjanpitäjä

Puh. 050 444 0808
johanna.ilo@tieluiska.fi

Johanna Pöysti

Taloushallinto / reskontra

Puh. 040 748 3211
johanna.poysti@tieluiska.fi

Marjut Silpola

Henkilöstöpäällikkö

Puh. 050 470 7490
marjut.silpola@tieluiska.fi

Neea Lampinen

Henkilöstöhallinto / palkanlaskenta

Puh. 050 566 3058
neea.lampinen@tieluiska.fi

Sanna Kopola-Hirsimäki

Markkinointi- ja viestintäpäällikkö

Puh.0400 758 575
sanna.kopola@tieluiska.fi

Mediamyynnin, markkinointitoimistojen, liikelahjakauppiaiden ja tuotantoyhtiöiden kontaktit ja kampanjatarjoukset sähköpostitse.

Maa- ja ympäristörakentaminen

Sähköiset tarjouspyynnöt: maanrakennus@tieluiska.fi

Jere Kuuras

Tekninen Johtaja, varatoimitusjohtaja

Puh.  040 536 0741
jere.kuuras@tieluiska.fi

Tommi Heikkinen

Työpäällikkö

Puh. 040 511 2935
tommi.heikkinen@tieluiska.fi

Outi Korpela

Työpäällikkö

Puh. 040 128 6873
outi.korpela@tieluiska.fi

Markus Lahtinen

Työpäällikkö

Puh. 050 405 9990
markus.lahtinen@tieluiska.fi

Aarre Eerola

Työmaapäällikkö, maarakennus

Puh. 050 4011 352
aarre.eerola@tieluiska.fi

Erkka Mehtälä

Työmaapäällikkö, maarakennus

Puh. 040 129 3383
erkka.mehtala@tieluiska.fi

Toni Hanka

Työmaapäällikkö, maarakennus

Puh. 040 548 8505
toni.hanka@tieluiska.fi

Esa Hytönen

Mittauspäällikkö

Puh. 050 310 7029
esa.hytonen@tieluiska.fi

Marko Vuoni

Työmaapäällikkö, maarakennus

Puh. 046 922 1105
marko.vuoni@tieluiska.fi

Martti Kuikka

Työmaapäällikkö, maarakennus

Puh. 050 535 8333
martti.kuikka@tieluiska.fi

Kimmo Nyman

Työnjohtaja, maarakennus

Puh. 040 487 1381
kimmo.nyman@tieluiska.fi

Ari Kovasiipi

Työnjohto,
maanmittaus

Puh. 040 827 9082
ari.kovasiipi@tieluiska.fi

Juha Suvinen

Työnjohtaja, maarakennus

Puh. 040 529 3593
juha.suvinen@tieluiska.fi

Mikko Häkkinen

Työnjohtaja, maarakennus

Puh. 040 709 9227
mikko.hakkinen@tieluiska.fi

Vili Vuoriheimo

Työnjohtaja, maarakennus

Puh. 0400 726 591
vili.vuoriheimo@tieluiska.fi

Tiina Partanen

Työnjohtaja, ympäristörakentaminen

Puh. 050 559 7189
tiina.partanen@tieluiska.fi

Eva Waselius

Työnjohtaja, ympäristörakentaminen

Puh. 050 428 6008
eva.waselius@tieluiska.fi

Kasvualustat – Torpanpiha® tuotteet

Sähköiset tarjouspyynnöt: kasvualustat@tieluiska.fi

Juha Liukkonen

Kehityspäällikkö

Puh. 0400 489 957
juha.liukkonen@tieluiska.fi

Petri Riikonen

Myynti ja kuljetusjärjestelyt

Puh. 050 472 9530
petri.riikonen@tieluiska.fi

Joonas Pennanen

Myyntipäällikkö

Puh. 0400 493 121
joonas.pennanen@tieluiska.fi

Ismo Heikkala

Tuotantopäällikkö

Puh. 040 514 3649
ismo.heikkala@tieluiska.fi

Kari Sarre

Myynti ja kuljetusjärjestelyt

Puh. 050 411 0826
kari.sarre@tieluiska.fi

Konetyöt ja -kuljetukset

Lavettikuljetusten tilaukset ja  tarjouspyynnöt: lavetti@tieluiska.fi, Koura-auton tilaukset ja  tarjouspyynnöt: koura-auto@tieluiska.fi

Timo Yliniemi

Kone- ja kuljetuskaluston vuokraus, emulsiokylvöt, hallituksen jäsen

Puh. 0400 874 519
timo.yliniemi@tieluiska.fi

Aarne Vikki

Työnjohtaja, konetyöt/kuljetus

Puh. 0400 482 784
aarne.vikki@tieluiska.fi

Lavettikuljetukset

Tiedustelut ja tilaukset suoraan kuljettajalta.

Puh. 040 501 5853
lavetti@tieluiska.fi

Koura-auto

Tiedustelut ja tilaukset suoraan kuljettajalta.

Puh. 050 431 1075
koura-auto@tieluiska.fi

Emulsiokylvöt

Tiedustelut ja tilaukset suoraan kuljettajalta.

Puh. 040 747 9613
tiit.mardimae@tieluiska.fi

Kunnossapito ja kehitys

Toni Möttönen

Huoltopäällikkö

Puh. 040 825 6069
toni.mottonen@tieluiska.fi

Kone- ja tarvikemyynti, TIEKA

Riku Yliniemi

Myyntijohtaja
Hallituksen puheenjohtaja

Puh. 0400 903 573
riku.yliniemi@tieluiska.fi

Mikko Takaniemi

Myyntipäällikkö, Jonsson tuotteet

Puh. 050 401 4417
mikko.takaniemi@tieluiska.fi

Aleksandr Shishinin

Tekninen Myyntipäällikkö

Puh. 050 452 2037
aleksandr.shishinin@tieluiska.fi

Timo Bäck

Varaosapäällikkö

Puh. 0400 819 482
timo.back@tieluiska.fi

Suomalainen perheyritys 40-vuotisella historialla

Meitä on jo yli sata Tieluiskalaista. Teemme työtämme ammattitaidolla ja olemme työmme tuloksista ylpeitä. Pitkän historian aikana meille on kasvanut juuret joita arvostamme suuresti.

Sopivan kokoinen

Yhteistyökumppanina olemme ketterämpi käänteissämme kuin monet ”suuremmat laivat” mutta samalla riittävän suuri ja kalustoltaan omavarainen tehokkaaseen toteutukseen.

Henkilökohtainen

Sopivan kokoiselta kumppanilta tavoitat aina oikean henkilön joka vastaa projektista ja osaa vastata kysymyksiisi.

Alusta loppuun

Maanmittauksesta pohja- ja maanrakentamisen kautta pintatöihin. Omat kasvualustatuotteet viimeistelevät laadun.

Kysy lisää

Kerro meille tarpeistasi, tarjoamme varmasti kustannustehokkaan ja joustavan ratkaisun.

Hyvinkään Tieluiska Oy, Toimisto

Harkkokatu 6,
05800 Hyvinkää

Ajo-ohjeet

Vantaan multa-asema

Pitkäsuontie 2,
01230 Vantaa

Ajo-ohjeet

Espoon multa-asema

Ämmässuonkuja 3,
02820 Espoo

Ajo-ohjeet

Tieluiska Oy

Y-tunnus: 0597303-9

Hallinto ja infrarakentaminen

Harkkokatu 3
05800 Hyvinkää

puh: 020 759 0400
fax: 019 485 278
Avoinna: ma-pe 8-16
info@tieluiska.fi

Korjaamo ja huoltopalvelut

Harkkokatu 6
05800 Hyvinkää

puh: 020 759 0400
info@tieluiska.fi

Laskutusosoite

Verkkolaskuosoitteemme: 003705973039
Verkkolaskuoperaattori:  Maventa
Välittäjätunnus: 003721291126
Välittäjätunnus pankkiverkosta lähetettäessä: DABAFIHH

page1image4030978096

Paperilaskut:
Tieluiska Oy 05973039
PL 100
80020 Kollektor Scan

Sähköpostilla PDF-laskut:
invoice-05973039@kollektor.fi

Lataa Laskutusohjeemme (PDF)

Tilatessamme ilmoitamme teille työmaanumeron, joka tulisi olla laskussa ostajan viitteenä, Finvoice-standardin mukaisessa kentässä OrderIdentifier. Laskutusohjelmassanne kentän nimi voi olla esim. Tilausnumero, Viitteenne tai Merkki. Kyseisessä kentässä ei saa olla työmaanumeron lisäksi muuta tietoa. Huomioittehan, että jokaisen työmaan lasku tulee lähettää omana laskunaan.
Tämä toimintamalli helpottaa laskujen automaattista käsittelyä merkittävästi.

Laadukas multa myös yksityisasiakkaille!

Torpanpiha® -tuoteperhe

Puhtaat ja laadukkaat multatuotteemme on saatavilla myös yksityisasiakkaille, noudettuna tai kotiin toimitettuna! Lue lisää:
www.torpanpiha.fi

Vantaan multa-asema

Länsisalmi
Pitkäsuontie 2, 01230 Vantaa
puh. 020 759 0452

Avoinna:
Ma-Pe 7.00–15.30

kasvualustat@tieluiska.fi

Espoon multa-asema

Ämmässuo
Ämmässuonkuja 3, 02820 Espoo
puh. 020 759 0455

Avoinna:
Ma-Pe 7.00–15.30

kasvualustat@tieluiska.fi