Yhteystiedot

Ammattilaiset palveluksessasi

Hallinto ja korjaamo

Harkkokatu 6
05800 Hyvinkää
puh: 020 759 0400
fax: 019 485 278

Avoinna: ma-pe 8-16
info@tieluiska.fi

Henkilökohtaiset sähköpostit ovat muodossa: etunimi.sukunimi@tieluiska.fi.

Maa- ja ympäristörakentaminen

Hakakalliontie 7
05460 Hyvinkää

Sähköiset tarjouspyynnöt maanrakennus@tieluiska.fi

Multa-asemat

Vantaa, Länsisalmi
Espoo, Ämmässuo

Katso ajo-ohjeet Kasvualustat sivulta.

Sähköiset tarjouspyynnöt kasvualustat@tieluiska.fi

Laskutusosoite

Hyvinkään Tieluiska Oy
PL 5284
70701 KUOPIO

Tähän osoitteeseen pyydämme lähettämään vain laskut.

Pyydämme huomioimaan vaaditut tunnisteet laskua lähettäessä: lähettäjän nimi, laskun päiväys, laskunnumero, viitenumero, laskun summa, eräpäivä, myyjän y-tunnus sekä työmaanumero.

Sähköisen laskutuksen ohjeet (PDF)

Hallinto

Hallinnon yleinen sähköposti: info@tieluiska.fi

Markku Hurskainen

Toimitusjohtaja

Puh. 040 716 9717
markku.hurskainen@tieluiska.fi

Airi Kilponen

Reskontra

Puh. 040 751 1969
airi.kilponen@tieluiska.fi

Päivi Sorjonen

Reskontra

Puh. 044 906 0803
paivi.sorjonen@tieluiska.fi

Arja Valkonen

Henkilöstösihteeri

Puh. 044 906 0804
arja.valkonen@tieluiska.fi

Sanna Kopola-Hirsimäki

Markkinointivastaava

Puh. 0400 758 575
sanna.kopola@tieluiska.fi

Maa- ja ympäristörakentaminen

Sähköiset tarjouspyynnöt: maanrakennus@tieluiska.fi

Tommi Heikkinen

Työpäällikkö

Puh. 040 511 2935
tommi.heikkinen@tieluiska.fi

Outi Korpela

Työpäällikkö

Puh. 040 128 6873
outi.korpela@tieluiska.fi

Juha Loukusa

Työpäällikkö

Puh. 0400 355 874
juha.loukusa@tieluiska.fi

Markus Lahtinen

Työpäällikkö

Puh. 050 405 9990
markus.lahtinen@tieluiska.fi

Kimmo Nyman

Työnjohtaja, maarakennus

Puh. 040 487 1381
kimmo.nyman@tieluiska.fi

Aarre Eerola

Työnjohtaja, maarakennus

Puh. 050 401 1352
aarre.eerola@tieluiska.fi

Juha Suvinen

Työnjohtaja, maarakennus

Puh. 040 529 3593
juha.suvinen@tieluiska.fi

Mikko Häkkinen

Työnjohtaja, maarakennus

Puh. 040 709 9227
mikko.hakkinen@tieluiska.fi

Ari Kovasiipi

Työnjohto,
maanmittaus

Puh. 040 827 9082
ari.kovasiipi@tieluiska.fi

Tiina Partanen

Tyonjohtaja, ympäristörakentaminen

Puh. 050 559 7189
tiina.partanen@tieluiska.fi

Eva Waselius

Tyonjohtaja, ympäristörakentaminen

Puh. 050 428 6008
eva.waselius@tieluiska.fi

Kasvualustat – Torpanpiha® tuotteet

Sähköiset tarjouspyynnöt: kasvualustat@tieluiska.fi

Juha Liukkonen

Myynti ja tarjouslaskenta
Tuotekehitys

Puh. 0400 489 957
juha.liukkonen@tieluiska.fi

Ismo Heikkala

Tuotanto, raaka-aineet
Tuotekehitys

Puh. 040 514 3649
ismo.heikkala@tieluiska.fi

Petri Linna

Myynti ja kuljetusjärjestelyt
Vantaan multa-asema

Puh. 050 370 6014
petri.linna@tieluiska.fi

Joonas Pennanen

Myynti ja kuljetusjärjestelyt
Espoon multa-asema

Puh. 0400 493 121
joonas.pennanen@tieluiska.fi

Konetyöt ja -kuljetukset

Lavettikuljetusten tilaukset ja  tarjouspyynnöt: lavetti@tieluiska.fi, Koura-auton tilaukset ja  tarjouspyynnöt: koura-auto@tieluiska.fi

Timo Yliniemi

Kone- ja kuljetuskaluston vuokraus, emulsiokylvöt, hallituksen jäsen

Puh. 0400 874 519
timo.yliniemi@tieluiska.fi

Aarne Vikki

Työnjohtaja, konetyöt/kuljetus

Puh. 0400 482 784
aarne.vikki@tieluiska.fi

Toni Möttönen

Huoltopäällikkö

Puh. 040 825 6069
toni.mottonen@tieluiska.fi

Lavettikuljetukset

Tiedustelut ja tilaukset suoraan kuljettajalta.

Puh. 040 501 5853
lavetti@tieluiska.fi

Koura-auto

Tiedustelut ja tilaukset suoraan kuljettajalta.

Puh. 050 431 1075
koura-auto@tieluiska.fi

Kone- ja tarvikemyynti

Riku Yliniemi

Myyntijohtaja
Hallituksen puheenjohtaja

Puh. +358 400 903 573
riku.yliniemi@tieluiska.fi

Timo Bäck

Varaosapäällikkö

Puh. +358 400 819 482
timo.back@tieluiska.fi

Anni Willman

Myynti ja Logistiikka

Puh. +358 50 433 2908
anni.willman@tieluiska.fi

Irina Isomäki

Myyntiassistentti, venäjänkieliset alueet

Puh. +358 50 578 9115
irina.isomaki@tieluiska.fi

Roger Mason

Kansainvälisen myynnin konsultti

Puh. +44 796 884 9748
rogeremason@msn.com

Suomalainen perheyritys 40-vuotisella historialla

Meitä on jo yli sata Tieluiskalaista. Teemme työtämme ammattitaidolla ja olemme työmme tuloksista ylpeitä. Pitkän historian aikana meille on kasvanut juuret joita arvostamme suuresti.

Sopivan kokoinen

Yhteistyökumppanina olemme ketterämpi käänteissämme kuin monet "suuremmat laivat" mutta samalla riittävän suuri ja kalustoltaan omavarainen tehokkaaseen toteutukseen.

Henkilökohtainen

Sopivan kokoiselta kumppanilta tavoitat aina oikean henkilön joka vastaa projektista ja osaa vastata kysymyksiisi.

Osa- ja kokonaisratkaisut

Maanmittauksesta pohjarakentamisen ja maarakentamisen kautta ammattitaitoiseen ympäristörakentamiseen omien kasvualustatuotteiden avulla! Toteutamme niin osa- kuin kokonaisratkaisut alusta loppuun ammattitaidolla.

Kysy lisää

Kerro meille tarpeistasi, tarjoamme varmasti kustannustehokkaan ja joustavan ratkaisun.

Hyvinkään Tieluiska Oy, Toimisto

Harkkokatu 6,
05800 Hyvinkää

Ajo-ohjeet

Vantaan multa-asema

Pitkäsuontie 2,
01230 Vantaa

Ajo-ohjeet

Espoon multa-asema

Ämmässuonkuja 3,
02820 Espoo

Ajo-ohjeet

Hyvinkään Tieluiska Oy

Y-tunnus: 0597303-9

Laskutusosoite

Hyvinkään Tieluiska Oy
PL 5284
70701 KUOPIO

Tähän osoitteeseen pyydämme lähettämään vain laskut. Sähköisen laskutuksen ohjeet (PDF)

Pyydämme huomioimaan vaaditut tunnisteet laskua lähettäessä: lähettäjän nimi, laskun päiväys, laskunnumero, viitenumero, laskun summa, eräpäivä, myyjän y-tunnus sekä työmaanumero.

Hallinto ja korjaamo

Harkkokatu 6
05800 Hyvinkää
puh: 020 759 0400
fax: 019 485 278
Avoinna: ma-pe 8-16
info@tieluiska.fi

Maa- ja ympäristörakentaminen

Hakakalliontie 7
05460 Hyvinkää

Sähköiset tarjouspyynnöt maanrakennus@tieluiska.fi

Torpanpiha® -tuoteperhe

Puhtaat ja laadukkaat multatuotteemme on saatavilla myös yksityisasiakkaille, noudettuna tai kotiin toimitettuna! Lue lisää:
www.torpanpiha.fi

Vantaan multa-asema

Länsisalmi
Pitkäsuontie 2, 01230 Vantaa
puh. 020 759 0452
Avoinna: 
ma-pe 7.00-15.30
kasvualustat@tieluiska.fi

Espoon multa-asema

Ämmässuo
Ämmässuonkuja 3, 02820 Espoo
puh. 020 759 0455
Avoinna: 
ma-pe 7.00-15.30
kasvualustat@tieluiska.fi