fbpx

Yhteystiedot

Ammattilaiset palveluksessasi

Hallinto ja korjaamo

Harkkokatu 6
05800 Hyvinkää
puh: 020 759 0400
fax: 019 485 278

Avoinna: ma-pe 8-16
info@tieluiska.fi

Henkilökohtaiset sähköpostit ovat muodossa: etunimi.sukunimi@tieluiska.fi.

Maa- ja ympäristörakentaminen

Hakakalliontie 7
05460 Hyvinkää

Sähköiset tarjouspyynnöt maanrakennus@tieluiska.fi

Multa-asemat

Vantaa, Länsisalmi
Espoo, Ämmässuo

Katso ajo-ohjeet Kasvualustat sivulta.

Sähköiset tarjouspyynnöt kasvualustat@tieluiska.fi

Laskutusosoite

Hyvinkään Tieluiska Oy
PL 8221
02066 DOCUSCAN

Tähän osoitteeseen pyydämme lähettämään vain laskut.

Pyydämme huomioimaan vaaditut tunnisteet laskua lähettäessä: lähettäjän nimi, laskun päiväys, laskunnumero, viitenumero, laskun summa, eräpäivä, myyjän y-tunnus sekä työmaanumero.

Sähköisen laskutuksen ohjeet (PDF)

Hallinto

Hallinnon yleinen sähköposti: info@tieluiska.fi

Markku Hurskainen

Toimitusjohtaja

Puh. 020 759 0411
markku.hurskainen@tieluiska.fi

Airi Kilponen

Reskontra, Taloushallinto

Puh. 020 759 0453
airi.kilponen@tieluiska.fi

Päivi Sorjonen

Reskontra, Taloushallinto

Puh. 020 759 0402
paivi.sorjonen@tieluiska.fi

Arja Valkonen

Henkilöstösihteeri

Puh. 020 759 0403
arja.valkonen@tieluiska.fi

Marjut Silpola

Toimistosihteeri

Puh. 020 759 0443
marjut.silpola@tieluiska.fi

Sanna Kopola-Hirsimäki

Markkinointipäällikkö

Puh. 020 759 0427
sanna.kopola@tieluiska.fi

Mediamyynnin, markkinointitoimistojen, liikelahjakauppiaiden ja tuotantoyhtiöiden kontaktit sähköpostitse.

Maa- ja ympäristörakentaminen

Sähköiset tarjouspyynnöt: maanrakennus@tieluiska.fi

Jere Kuuras

Tekninen Johtaja, varatoimitusjohtaja

Puh.  020 759 0467
jere.kuuras@tieluiska.fi

Timo Suni

Laskentapäällikkö

Puh. 020 759 0468
timo.suni@tieluiska.fi

Tommi Heikkinen

Työpäällikkö

Puh. 020 759 0410
tommi.heikkinen@tieluiska.fi

Outi Korpela

Työpäällikkö

Puh. 020 759 0414
outi.korpela@tieluiska.fi

Markus Lahtinen

Työpäällikkö

Puh. 020 759 0401
markus.lahtinen@tieluiska.fi

Aarre Eerola

Työmaapäällikkö, maarakennus

Puh. 020 759 0454
aarre.eerola@tieluiska.fi

Erkka Mehtälä

Työmaapäällikkö, maarakennus

Puh. 020 759 0469
erkka.mehtala@tieluiska.fi

Toni Hanka

Työmaapäällikkö, maarakennus

Puh. 020 759 0409
toni.hanka@tieluiska.fi

Katri Bäckman

 

Puh. 020 759 0404
katri.backman@tieluiska.fi

Marko Vuoni

Työmaapäällikkö, maarakennus

Puh. 020 759 0419
marko.vuoni@tieluiska.fi

Kimmo Nyman

Työnjohtaja, maarakennus

Puh. 020 759 0407
kimmo.nyman@tieluiska.fi

Juha Suvinen

Työnjohtaja, maarakennus

Puh. 020 759 0431
juha.suvinen@tieluiska.fi

Mikko Häkkinen

Työnjohtaja, maarakennus

Puh. 020 759 0456
mikko.hakkinen@tieluiska.fi

Vili Vuoriheimo

Työnjohtaja, maarakennus

Puh. 0400 726 591
vili.vuoriheimo@tieluiska.fi

Tiina Partanen

Työnjohtaja, ympäristörakentaminen

Puh. 020 759 0461
tiina.partanen@tieluiska.fi

Eva Waselius

Työnjohtaja, ympäristörakentaminen

Puh. 020 759 0462
eva.waselius@tieluiska.fi

Ari Kovasiipi

Työnjohto,
maanmittaus

Puh. 020 759 0416
ari.kovasiipi@tieluiska.fi

Kasvualustat – Torpanpiha® tuotteet

Sähköiset tarjouspyynnöt: kasvualustat@tieluiska.fi

Juha Liukkonen

Myynti ja tarjouslaskenta
Tuotekehitys

Puh. 020 759 0424
juha.liukkonen@tieluiska.fi

Ismo Heikkala

Tuotanto, raaka-aineet
Tuotekehitys

Puh. 020 759 0408
ismo.heikkala@tieluiska.fi

Petri Linna

Myynti ja kuljetusjärjestelyt
Vantaan multa-asema

Puh. 020 759 0463
petri.linna@tieluiska.fi

Petri Riikonen

Myynti ja kuljetusjärjestelyt
Espoon multa-asema

Puh. 020 759 0412
petri.riikonen@tieluiska.fi

Joonas Pennanen

Myynti ja kuljetusjärjestelyt
Espoon multa-asema

Puh. 020 759 0465
joonas.pennanen@tieluiska.fi

Konetyöt ja -kuljetukset

Lavettikuljetusten tilaukset ja  tarjouspyynnöt: lavetti@tieluiska.fi, Koura-auton tilaukset ja  tarjouspyynnöt: koura-auto@tieluiska.fi

Timo Yliniemi

Kone- ja kuljetuskaluston vuokraus, emulsiokylvöt, hallituksen jäsen

Puh. 020 759 0442
timo.yliniemi@tieluiska.fi

Aarne Vikki

Työnjohtaja, konetyöt/kuljetus

Puh. 020 759 0439
aarne.vikki@tieluiska.fi

Lavettikuljetukset

Tiedustelut ja tilaukset suoraan kuljettajalta.

Puh. 040 501 5853
lavetti@tieluiska.fi

Koura-auto

Tiedustelut ja tilaukset suoraan kuljettajalta.

Puh. 050 431 1075
koura-auto@tieluiska.fi

Emulsiokylvöt

Tiedustelut ja tilaukset suoraan kuljettajalta.

Puh. 040 747 9613
tiit.mardimae@tieluiska.fi

Kunnossapito ja kehitys

Toni Möttönen

Huoltopäällikkö

Puh. 020 759 0428
toni.mottonen@tieluiska.fi

Paavo Lavikainen

Kehitysinsinööri

Puh. 050 570 7892
paavo.lavikainen@tieluiska.fi

Kone- ja tarvikemyynti

Riku Yliniemi

Myyntijohtaja
Hallituksen puheenjohtaja

Puh. +358 20 759 0441
riku.yliniemi@tieluiska.fi

Timo Bäck

Varaosapäällikkö

Puh. +358 20 759 0440
timo.back@tieluiska.fi

Aleksandr Shishinin

Tekninen Myyntipäällikkö

Puh. +358 20 759 0406
aleksandr.shishinin@tieluiska.fi

Irina Isomäki

Myyntiassistentti, venäjänkieliset alueet

Puh. +358 50 578 9115
irina.isomaki@tieluiska.fi

Roger Mason

Kansainvälisen myynnin konsultti

Puh. +44 796 884 9748
rogeremason@msn.com

Suomalainen perheyritys 40-vuotisella historialla

Meitä on jo yli sata Tieluiskalaista. Teemme työtämme ammattitaidolla ja olemme työmme tuloksista ylpeitä. Pitkän historian aikana meille on kasvanut juuret joita arvostamme suuresti.

Sopivan kokoinen

Yhteistyökumppanina olemme ketterämpi käänteissämme kuin monet ”suuremmat laivat” mutta samalla riittävän suuri ja kalustoltaan omavarainen tehokkaaseen toteutukseen.

Henkilökohtainen

Sopivan kokoiselta kumppanilta tavoitat aina oikean henkilön joka vastaa projektista ja osaa vastata kysymyksiisi.

Alusta loppuun

Maanmittauksesta pohja- ja maanrakentamisen kautta pintatöihin. Omat kasvualustatuotteet viimeistelevät laadun.

Kysy lisää

Kerro meille tarpeistasi, tarjoamme varmasti kustannustehokkaan ja joustavan ratkaisun.

Hyvinkään Tieluiska Oy, Toimisto

Harkkokatu 6,
05800 Hyvinkää

Ajo-ohjeet

Vantaan multa-asema

Pitkäsuontie 2,
01230 Vantaa

Ajo-ohjeet

Espoon multa-asema

Ämmässuonkuja 3,
02820 Espoo

Ajo-ohjeet

Hyvinkään Tieluiska Oy

Y-tunnus: 0597303-9

Laskutusosoite

Hyvinkään Tieluiska Oy
PL 8221
02066 DOCUSCAN

Tähän osoitteeseen pyydämme lähettämään vain laskut. Sähköisen laskutuksen ohjeet (PDF)

Pyydämme huomioimaan vaaditut tunnisteet laskua lähettäessä: lähettäjän nimi, laskun päiväys, laskunnumero, viitenumero, laskun summa, eräpäivä, myyjän y-tunnus sekä työmaanumero.

Hallinto ja korjaamo

Harkkokatu 6
05800 Hyvinkää
puh: 020 759 0400
fax: 019 485 278
Avoinna: ma-pe 8-16
info@tieluiska.fi

Maa- ja ympäristörakentaminen

Hakakalliontie 7
05460 Hyvinkää

Sähköiset tarjouspyynnöt maanrakennus@tieluiska.fi

Laadukas multa myös yksityisasiakkaille!

Torpanpiha® -tuoteperhe

Puhtaat ja laadukkaat multatuotteemme on saatavilla myös yksityisasiakkaille, noudettuna tai kotiin toimitettuna! Lue lisää:
www.torpanpiha.fi

Tietosuojakäytännöt:

- Järjestelmät

- Markkinointirekisteri

Vantaan multa-asema

Länsisalmi
Pitkäsuontie 2, 01230 Vantaa
puh. 020 759 0452

Avoinna:
ma-to 6.30-16.30
pe klo 6.30-15.30
ja lisäksi lauantait
16.5. ja 30.5. klo 8.00-13.00
kasvualustat@tieluiska.fi

Espoon multa-asema

Ämmässuo
Ämmässuonkuja 3, 02820 Espoo
puh. 020 759 0455

Avoinna:
ma-to 6.30-16.30
pe klo 6.30-15.30
ja lisäksi lauantait
9.5. ja 23.5. klo 8.00-13.00
kasvualustat@tieluiska.fi