fbpx

Yhteystiedot

Ammattilaiset palveluksessasi

Hallinto ja infra

Harkkokatu 3
05800 Hyvinkää
puh: 020 759 0400
fax: 019 485 278

Avoinna: ma-pe 8-16
info@tieluiska.fi

Sähköiset tarjouspyynnöt maanrakennus@tieluiska.fi

Korjaamo ja huoltopalvelut

Harkkokatu 6
05800 Hyvinkää

puh: 020 759 0400
info@tieluiska.fi

Henkilökohtaiset sähköpostit ovat muodossa: 
etunimi.sukunimi@tieluiska.fi

Multa-asemat

Vantaa, Länsisalmi
Espoo, Ämmässuo

Katso ajo-ohjeet Kasvualustat sivulta.

Sähköiset tarjouspyynnöt kasvualustat@tieluiska.fi

Laskutusosoite

Verkkolaskuosoitteemme: 003705973039
Verkkolaskuoperaattori:  Maventa
Välittäjätunnus: 003721291126
Välittäjätunnus pankkiverkosta lähetettäessä: DABAFIHH

page1image4030978096

Paperilaskut:
Tieluiska Oy 05973039
PL 100
80020 Kollektor Scan

Sähköpostilla PDF-laskut:
invoice-05973039@kollektor.fi

Tilatessamme ilmoitamme teille työmaanumeron, joka tulisi olla laskussa ostajan viitteenä, Finvoice-standardin mukaisessa kentässä OrderIdentifier. Laskutusohjelmassanne kentän nimi voi olla esim. Tilausnumero, Viitteenne tai Merkki. Kyseisessä kentässä ei saa olla työmaanumeron lisäksi muuta tietoa. Huomioittehan, että jokaisen työmaan lasku tulee lähettää omana laskunaan.
Tämä toimintamalli helpottaa laskujen automaattista käsittelyä merkittävästi.

Ladattava laskutusohjeemme (PDF), löytyy sivun alalaidasta.

 

Hallinto

Hallinnon yleinen sähköposti: info@tieluiska.fi

Markku Hurskainen

Toimitusjohtaja

Puh. 020 759 0411
markku.hurskainen@tieluiska.fi

Päivi Sorjonen

Talouspäällikkö

Puh. 020 759 0402
paivi.sorjonen@tieluiska.fi

Johanna Ilo

Kirjanpitäjä

Puh. 020 759 0458
johanna.ilo@tieluiska.fi

Johanna Pöysti

Toimistosihteeri

johanna.poysti@tieluiska.fi

Marjut Silpola

Henkilöstöpäällikkö

Puh. 020 759 0443
marjut.silpola@tieluiska.fi

Arja Valkonen

Henkilöstösihteeri

Puh. 020 759 0403
arja.valkonen@tieluiska.fi

Sanna Kopola-Hirsimäki

Markkinointi- ja viestintäpäällikkö

Puh. 020 759 0427
sanna.kopola@tieluiska.fi

Mediamyynnin, markkinointitoimistojen, liikelahjakauppiaiden ja tuotantoyhtiöiden kontaktit ja kampanjatarjoukset sähköpostitse.

Maa- ja ympäristörakentaminen

Sähköiset tarjouspyynnöt: maanrakennus@tieluiska.fi

Jere Kuuras

Tekninen Johtaja, varatoimitusjohtaja

Puh.  020 759 0467
jere.kuuras@tieluiska.fi

Tommi Heikkinen

Työpäällikkö

Puh. 020 759 0410
tommi.heikkinen@tieluiska.fi

Outi Korpela

Työpäällikkö

Puh. 020 759 0414
outi.korpela@tieluiska.fi

Markus Lahtinen

Työpäällikkö

Puh. 020 759 0401
markus.lahtinen@tieluiska.fi

Aarre Eerola

Työmaapäällikkö, maarakennus

Puh. 020 759 0454
aarre.eerola@tieluiska.fi

Erkka Mehtälä

Työmaapäällikkö, maarakennus

Puh. 020 759 0469
erkka.mehtala@tieluiska.fi

Toni Hanka

Työmaapäällikkö, maarakennus

Puh. 020 759 0409
toni.hanka@tieluiska.fi

Esa Hytönen

Mittauspäällikkö

Puh. 020 759 0429
esa.hytonen@tieluiska.fi

Marko Vuoni

Työmaapäällikkö, maarakennus

Puh. 020 759 0419
marko.vuoni@tieluiska.fi

Martti Kuikka

Työmaapäällikkö, maarakennus

Puh. 020 759 0433
martti.kuikka@tieluiska.fi

Kimmo Nyman

Työnjohtaja, maarakennus

Puh. 020 759 0407
kimmo.nyman@tieluiska.fi

Ari Kovasiipi

Työnjohto,
maanmittaus

Puh. 020 759 0416
ari.kovasiipi@tieluiska.fi

Juha Suvinen

Työnjohtaja, maarakennus

Puh. 020 759 0431
juha.suvinen@tieluiska.fi

Mikko Häkkinen

Työnjohtaja, maarakennus

Puh. 020 759 0456
mikko.hakkinen@tieluiska.fi

Vili Vuoriheimo

Työnjohtaja, maarakennus

Puh. 0400 726 591
vili.vuoriheimo@tieluiska.fi

Tiina Partanen

Työnjohtaja, ympäristörakentaminen

Puh. 020 759 0461
tiina.partanen@tieluiska.fi

Eva Waselius

Työnjohtaja, ympäristörakentaminen

Puh. 020 759 0462
eva.waselius@tieluiska.fi

Kasvualustat – Torpanpiha® tuotteet

Sähköiset tarjouspyynnöt: kasvualustat@tieluiska.fi

Juha Liukkonen

Kehityspäällikkö

Puh. 020 759 0424
juha.liukkonen@tieluiska.fi

Joonas Pennanen

Myyntipäällikkö

Puh. 020 759 0465
joonas.pennanen@tieluiska.fi

Ismo Heikkala

Tuotantopäällikkö

Puh. 020 759 0408
ismo.heikkala@tieluiska.fi

Petri Riikonen

Myynti ja kuljetusjärjestelyt

Puh. 020 759 0412
petri.riikonen@tieluiska.fi

Konetyöt ja -kuljetukset

Lavettikuljetusten tilaukset ja  tarjouspyynnöt: lavetti@tieluiska.fi, Koura-auton tilaukset ja  tarjouspyynnöt: koura-auto@tieluiska.fi

Timo Yliniemi

Kone- ja kuljetuskaluston vuokraus, emulsiokylvöt, hallituksen jäsen

Puh. 020 759 0442
timo.yliniemi@tieluiska.fi

Aarne Vikki

Työnjohtaja, konetyöt/kuljetus

Puh. 020 759 0439
aarne.vikki@tieluiska.fi

Lavettikuljetukset

Tiedustelut ja tilaukset suoraan kuljettajalta.

Puh. 040 501 5853
lavetti@tieluiska.fi

Koura-auto

Tiedustelut ja tilaukset suoraan kuljettajalta.

Puh. 050 431 1075
koura-auto@tieluiska.fi

Emulsiokylvöt

Tiedustelut ja tilaukset suoraan kuljettajalta.

Puh. 040 747 9613
tiit.mardimae@tieluiska.fi

Kunnossapito ja kehitys

Toni Möttönen

Huoltopäällikkö

Puh. 020 759 0428
toni.mottonen@tieluiska.fi

Kone- ja tarvikemyynti, TIEKA

Riku Yliniemi

Myyntijohtaja
Hallituksen puheenjohtaja

Puh. +358 20 759 0441
riku.yliniemi@tieluiska.fi

Mikko Takaniemi

Myyntipäällikkö, Jonsson tuotteet

Puh. +358 20 759 0413
mikko.takaniemi@tieluiska.fi

Aleksandr Shishinin

Tekninen Myyntipäällikkö

Puh. +358 20 759 0406
aleksandr.shishinin@tieluiska.fi

Timo Bäck

Varaosapäällikkö

Puh. +358 20 759 0440
timo.back@tieluiska.fi

Suomalainen perheyritys 40-vuotisella historialla

Meitä on jo yli sata Tieluiskalaista. Teemme työtämme ammattitaidolla ja olemme työmme tuloksista ylpeitä. Pitkän historian aikana meille on kasvanut juuret joita arvostamme suuresti.

Sopivan kokoinen

Yhteistyökumppanina olemme ketterämpi käänteissämme kuin monet ”suuremmat laivat” mutta samalla riittävän suuri ja kalustoltaan omavarainen tehokkaaseen toteutukseen.

Henkilökohtainen

Sopivan kokoiselta kumppanilta tavoitat aina oikean henkilön joka vastaa projektista ja osaa vastata kysymyksiisi.

Alusta loppuun

Maanmittauksesta pohja- ja maanrakentamisen kautta pintatöihin. Omat kasvualustatuotteet viimeistelevät laadun.

Kysy lisää

Kerro meille tarpeistasi, tarjoamme varmasti kustannustehokkaan ja joustavan ratkaisun.

Hyvinkään Tieluiska Oy, Toimisto

Harkkokatu 6,
05800 Hyvinkää

Ajo-ohjeet

Vantaan multa-asema

Pitkäsuontie 2,
01230 Vantaa

Ajo-ohjeet

Espoon multa-asema

Ämmässuonkuja 3,
02820 Espoo

Ajo-ohjeet

Tieluiska Oy

Y-tunnus: 0597303-9

Hallinto ja infra

Harkkokatu 3
05800 Hyvinkää

puh: 020 759 0400
fax: 019 485 278
Avoinna: ma-pe 8-16
info@tieluiska.fi

Korjaamo ja huoltopalvelut

Harkkokatu 6
05800 Hyvinkää

puh: 020 759 0400
info@tieluiska.fi

Laskutusosoite

Verkkolaskuosoitteemme: 003705973039
Verkkolaskuoperaattori:  Maventa
Välittäjätunnus: 003721291126
Välittäjätunnus pankkiverkosta lähetettäessä: DABAFIHH

page1image4030978096

Paperilaskut:
Tieluiska Oy 05973039
PL 100
80020 Kollektor Scan

Sähköpostilla PDF-laskut:
invoice-05973039@kollektor.fi

Lataa Laskutusohjeemme (PDF)

Tilatessamme ilmoitamme teille työmaanumeron, joka tulisi olla laskussa ostajan viitteenä, Finvoice-standardin mukaisessa kentässä OrderIdentifier. Laskutusohjelmassanne kentän nimi voi olla esim. Tilausnumero, Viitteenne tai Merkki. Kyseisessä kentässä ei saa olla työmaanumeron lisäksi muuta tietoa. Huomioittehan, että jokaisen työmaan lasku tulee lähettää omana laskunaan.
Tämä toimintamalli helpottaa laskujen automaattista käsittelyä merkittävästi.

Laadukas multa myös yksityisasiakkaille!

Torpanpiha® -tuoteperhe

Puhtaat ja laadukkaat multatuotteemme on saatavilla myös yksityisasiakkaille, noudettuna tai kotiin toimitettuna! Lue lisää:
www.torpanpiha.fi

Vantaan multa-asema

Länsisalmi
Pitkäsuontie 2, 01230 Vantaa
puh. 020 759 0452

Avoinna:
Ma-Pe 7.00–15.30

kasvualustat@tieluiska.fi

Espoon multa-asema

Ämmässuo
Ämmässuonkuja 3, 02820 Espoo
puh. 020 759 0455

Avoinna:
Ma-Pe 7.00–15.30

kasvualustat@tieluiska.fi